Новини бібліотек: ТИЖДЕНЬ БЕЗПЕКИ

Херсонська ЦБС
7 min readMay 20, 2018

--

Добіг кінця тиждень, який у Херсонській централізованій бібліотечній системі пройшов під знаком популяризації основ безпеки життя серед наших читачів. Як кожна з бібліотек підійшла до роботи з дітлахами й дорослими в межах “Тижня безпеки”? Про це у нашій добірці новин.

Центральна дитяча бібліотека: Тиждень безпеки на молодшому відділі Центральної дитячої бібліотеки.

Богданівська бібліотека: В Богданівській бібліотеці-філії проходив Тиждень безпеки. Для наших читачів оформлювалися тематичні полиці, перегляди, які представляли літературу з безпеки життєдіяльності. Також наші користувачі переглянули навчальний фільм про правила безпечної поведінки вдома та на вулиці, приймали участь у конкурсі малюнків “Вогонь — друг, вогонь — ворог”.

Сонячна бібліотека: У Сонячну сільську бібліотеку учні 1 класу зі своєю вчителькою Павлюк Галиною Петрівною завітали на урок безпеки “Сам удома”. Діти розібрали правила користування телефоном, електроприладами, поводження з незнайомими людьми. В кінці програлися у гру “Знати правила потрібно” і переглянули мультфільм “Правила поведінки з електроприладами”.

Бібліотека № 20: Розпочався тиждень відеоінформиною “Правила безпеки дітей у побуті”. Також в межах Тижня безпеки та захисту життя бібліотека-філія № 20 відвідала дитячий садок № 68 з голосними читаннями. Бібліотекарі у віршованій формі розповіли дітям про правила поведінки та безпеку життєдіяльності.

Бібліотека №13 ім. Бориса Грінченка: 15 травня розпочався тиждень безпеки життєдіяльності. Молодь повинна знати про світ небезпек, який її оточує, мінімізувати можливий ризик, жити в гармонії з собою та з природою, адже недаремно в основі терміну «безпека життєдіяльності» лежить співвідношення «людина — середовище — проживання».

Актуальна вимога для всіх дорослих — дбати про життєбезпеку дітей, прищеплювати навички здорового способу життя, навчати правильно поводитися в екстремальних ситуаціях. З такою метою і видкрився перегляд літератури «Жити цікаво та безпечно».

Запрошуємо наших читачів присвятити декілька хвилин свого часу, аби ще раз пригадати елементарні правила безпеки життєдіяльності, а також отримати яскраві інформаційні закладки «Знати — щоб передбачити, передбачити — щоб діяти!».

Інформаційні цікавинки “Пожежна тривога”.

Острівець безпеки”.

Тиждень безпеки у бібліотеці № 13 продовжився на абонементі книжковим переглядом-адвайзером “Твоя служба безпеки”, з якого можна було дізнатися про організацію захисту населення під час надзвичайних ситуацій. Пізнавальні бесіди біля перегляду та корисні пам’ятки “Дії в умовах НС”, “Набір для виживання” дали користувачам корисні знання щодо захисту себе та своєї родини під час НС. Маємо надію, що під час Тижня безпеки ми вдосконалили навички наших читачів щодо особистої безпеки!

Бібліотека № 10: В межах Тижня безпеки співробітниками бібліотеки № 10 було проведено бесіду-вікторину «Ми — пішоходи» для учнів 5–6 класів. Діти показали гарні знання правил дорожнього руху. Дуже важливо знати як поводитися у надзвичайних ситуаціях та куди звертатися по допомогу при їх виникненні. Інформаційні хвилинки «Якщо трапилась біда» завершили Тиждень безпеки в бібліотеці № 10.

Бібліотека № 6: Про важливі застереження щодо безпеки поведінки у побуті, на природі та на вулиці дізналися школярі з профілактичної бесіди «Перестороги літа», адже незабаром літні канікули, і відпочинок юнацтва не повинен стати проблемним. Так, безпека на воді, у лісі, протипожежні заходи — особливо актуальні для підлітків, які не достатньо обізнані з надзвичайними ситуаціями.

Інформ-колаж «Як уникнути небезпеки» наочно ілюстрував користувачам бібліотеки основні екстремальні обставини, запобігання їм та можливості виходу з них. Головна увага приділялася пожежній безпеці, стихійним та техногенним природним явищам.

Також у центрі уваги відвідувачів бібліотеки був тематичний перегляд «Безпека життєдіяльності», де були представлені тематичні посібники. Доступний і цікавий відеоролик «Правила безпечної поведінки школярів» нагадував молоді про необхідність дотримання певних рекомендацій, спрямованих на уникнення життєвих ризиків.

Своєрідним підсумком Тижня безпеки стала експрес-вікторина «Бути обізнаним — бути захищеним». Молодь перевіряла свої знання та правильність дій у разі непередбачуваних випадків, адже екстремальні умови можуть трапитися з будь-ким.

Бібліотека № 5: До «Тижня безпеки» бібліотека підготувала пам’ятки «Абетка поведінки на природі».

Бібліотека № 2: “Хто попереджений, той захищений”.

Бібліотека сімейного читання № 1: Тиждень безпеки в бібліотеці. Ми з вами кожен день користуємось громадським транспортом: автобусом, маршрутним таксі, тролейбусом. І мало хто замислювався над тим, що скупчення людей у замкнутому просторі транспорту, який пересувається з великою швидкістю, означає ситуацію підвищеного ризику. Працівники бібліотеки вирішили нагадати городянам про правила безпеки і етикету в громадському транспорті і провели індивідуальні бесіди з пасажирами та розповсюдили листівки “Правила безпеки та культура поведінки в громадському транспорті”.

Тиждень безпеки в бібліотеці продовжується. Працівники бібліотеки провели серед молоді нашого міста міні-інтерв`ю “Що обираєш ти: шкідливі звички, чи звичку читати” та запросили відвідати бібліотеку і ознайомитись з цікавою літературою.

Продовжуючи тиждень безпеки, для учнів 2-А і 2-Б класів ЗОШ № 44 працівники бібліотеки провели брейн-ринг “Наша безпека”. Змагаючись між класами діти активно відповідали на запитання з правил дорожнього руху, протипожежної безпеки, правил навколишнього середовища. А також ознайомились з книжковою виставкою “Безпека життєдіяльності”.

І на закінчення тижня безпеки для юних користувачів бібліотеки працівники книгозбірні провели хвилинку безпечних порад “Небезпека поруч: поведінка при зустрічі з дикими та свійськими тваринами”, а щоб краще діти запам`ятали ці поради, вони отримали інформаційну листівку “Правила безпечної поведінки з тваринами”.

--

--

Херсонська ЦБС

Херсонська централізована бібліотечна система (у підпорядкуванні Управління культури Херсонської міської ради) охоплює 34 бібліотеки. Працюємо для громади!